يكشنبه 27 خرداد ماه 1403
   

 

توصیه ها
مشاوره و ماهی دار کردن استخرهای ذخیره آب کشاورزی - پنج شنبه 07 دی ماه 1402
اطلاعیه قابل توجه مالکین و بهره برداران استخرهای ذخیره آب کشاورزی منطقه مهردشت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد در نظر دارد به منظور افزایش بهره وری در صنعت کشاورزی و صنایع وابسته، نسبت به مشاوره و ماهی دار کردن استخرهای ذخیره آب کشاورزی اقدام نماید. برای پیگیری به واحد شیلات و امور آبزیان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف‌آباد مراجعه نمایید.  

گزارش تنظیم بازار - پنج شنبه 11 فروردین ماه 1401
شهروندان محترم: لطفا گزارش تخلفات فروشندگان و مراکز عرضه کالاهای اساسی و کالاهای مرتبط با کشاورزی را به سامانه 124 اطلاع دهند.  

تغذیه درختان و ایجاد چالکود - اسفند ماه 1400
با توجه به نزدیک شدن فصل بهار و شکوفایی و بیدار شدن درختان در اسفند ماه بایستی کوددهی درختان به صورت چالکود با توجه به آزمون خاک در باغات شهرستان در اسرع وقت صورت پذیرد.  

قابل توجه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهال - بهمن 1400
کشاورزان محترم لطفا جهت تهیه نهال سالم و شناسه دار و نحوه صحیح کاشت نهال به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان واحد باغبانی مراجعه فرمایید.  

هرس و تربیت درختان - بهمن ماه 1400
باغداران محترم در موقع مناسب و با توجه به کسب اطلاعات هواشناسی نسبت به هرس درختان میوه از جمله مو و ....اقدام فرمایید .جهت اطلاعات بیشتر به اداره ترویج یا واحد باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه فرمایید  

ممنوعیت کاربرد آفت کش های اعلام شده از طرف فدراسیون - آذرماه1400روسیه
هره برداران گلخانه ای محترم: با عنایت به محدودیت موقتی اعمال شده بر صادرات فلفل گلخانه ای به روسیه توسط سرویس فدرال نظارت بر حقوق مصرف کنندگان این کشور به دلیل استفاده از آفت کش های ثبت نشده در کشور روسیه شامل: قارچ کش های کرزوکسیم متیل(استروبی) و پنکونازول(توپاس) ، کنه کش پیریدابن(سان مایت)، حشره کش استامی پراید (موسپیلان)، از کاربرد سموم مورد اشاره در طی فرایند تولید تا عرضه محصولات گلخانه ای خودداری نمایند.  

قابل توجه باغداران محترم - شهریور ماه 1400
با توجه به شروع فصل پاییز و با عنایت به برداشت محصولات باغی از درختان میوه به اطلاع باغداران محترم می رساند جهت تقویت درختان میوه قبل از برگریزان درختان از محلول فروت ست استفاده نمایند.  

کشاورزان عزیز - شهریور 1400
کشاورزان عزیز با راه اندازي سامانه پيام كوتاه ثبت كود توسط موسسه تحقيقات خاك و آب، خريداران انواع مواد كودي براي اطمينان از اصالت كودهاي خريداري شده مي توانند شماره ثبت برچسب روي بسته كود را به شماره 3000646424 پيامك نمايند.  

قابل توجه دامداران عزیز - مرداد ماه 1400
قابل توجه دامداران عزیز ضروریست قبل از هرگونه نقل و انتقال دام زنده نسبت به دریافت مجوز از شبکه دامپزشکی شهرستان اقدام نمایید.  

قابل توجه دامداران عزیز - خرداد ماه 1400
قابل توجه دامداران عزیز با توجه به هویت گذاری و پلاک کوبی دام ضروریت دامداران هر چه سریعتر به شرکت تعاونی دامداران مراجعه فرمایند.  

باغداران گرامی - اردیبهشت 1400
باغداران گرامی جهت کنترل آفت زنبور مغزخوار بادام بهترین روش، جمع آوری و سوزاندن بادام های آلوده می باشد. لذا برای کنترل این آفت ضروری است هرچه سریعتر به صورت عمومی و همگانی اقدام به جمع آوری بادام های آلوده از باغات و سوزاندن آن ها نمایید.  

علاقمندان به اجرای طرح پرورش ماهی- اسفند 1399
با توجه به نزدیک شدن فصل شروع کشاورزی وکشت های بهاره وامکان استفاده دومنظوره از استخرهای ذخیره آب وهمچنین ارتقاء آب کشاورزی، بدینوسیله باطلاع مالکان این گونه استخرهاجهت ماهیدار نمودن و رهاسازی بچه ماهیان کرمابی شامل کپور معمولی و کپور علفخوار(ماهی سفید پرورشی) می رساند از تاریخ 15/12/1398 توزیع بچه ماهی در استان شروع خواهد شد لذا کشاورزان علاقمند به اجرای طرح پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی ویا آموزش و کسب اطلاعات لازم در اسرع وقت به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد (واحد شیلات وآبزیان) مراجعه نمایید.  

اطلاعيه ها
آفات و بیماری ها در گلخانه - يكشنبه 09 آبان ماه 1400
قسمت اول مبحث آفات و بیماری ها در گلخانه توسط مهندس جلالی .....   بيشتر...

برنامه رادیویی خوشا روستا - يكشنبه 25 مهر ماه 1400
سیستم های نوین آبیاری - بیماری و آفات به   بيشتر...

برنامه شبکه برکت از استودیو کشاورز- 1400/07/05
برنامه 7 مهرماه استودیو کشاورز   بيشتر...

برنامه رادیویی خوشا روستا- 1400/07/03
برنامه رادیویی خوشا روستا با رویکرد برنامه ریزی جهت بهینه سازی مصرف آب کشاورزی   بيشتر...

توسعه علوفه سیلیویی خصیل - 1400/07/02
توسعه علوفه سیلویی خصیل گامی در جهت کاهش مصرف آب   بيشتر...

برنامه رادیویی خوشا روستا / گفتگو با مدیران 1400/07/01
مهمان برنامه جناب مهندس اصغر رستمی معاونت محترم بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان   بيشتر...

ورود |عضويت
  كاربران برخط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 159
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 159

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 3090653
Visitors بازديد هاي امروز: 591
Visitors بازديد هاي ديروز: 988

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1403/03/27 پرتال مديريت جهاد كشاورزی شهرستان نجف آباد
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا